
Lördag
15
Mars
2025
Gävle Konserthus
Gävle
Musikalen Dé é det här vi kallar kärlek

Kärleken är evig, Främling, Bra vibrationer, Eloise och Diggiloo Diggiley är bara några av de 24 schlagerhits som tillsammans bygger denna feel good musikal. Efter en publik- och kritikerrosad världspremiär i Malmö och en hyllad spelperiod i Stockholm kommer nu succémusikalen äntligen ut på Sverigeturné!
Lasse Holm, Ingela ”Pling” Forsman, Monica Forsberg och Torgny Söderberg är personerna som är obesegrade i antal odödliga schlagerhits. Deras stora låtskatt växte fram under 80-talet och har för evigt satt sina spår i vår musikaliska folksjäl. Just den låtskatten är grunden i den nyskrivna Musikalen De’ e’ det här vi kallar kärlek!
+ Visa hela texten
Biljetter & tider Det här evenemanget har passerat sitt slutdatum eller är borttaget och går därför inte längre att boka.
Tips på boenden nära Gävle Konserthus natten mellan 31 Mars och 1 April.

Hotell BOULOGNE
210m
Visa pris

Villastadens Pendlarbostad
290m
Visa pris

Best Western Hotel City Gavle
310m
Visa pris

Clarion Hotel Winn
530m
Visa pris
KARTA
Visar platsen där evenemanget utspelar sig(Gävle Konserthus). Positionen är angiven av den som lagt upp evenemanget.POPULÄRT I Gävle JUST NU:
April
Maj
September
Oktober
November